انحراف شست پا

انحراف شست پا یا بونیون چیست؟

بونیون که به نام هالوکس والگوس نیز شناخته می شود، یک برجستگی استخوانی در پایه انگشت شست پا است. در این حالت، استخوان متاتارس اول انگشت شست پا به طور غیر طبیعی از مفصل خود در قسمت میانی پا به سمت بیرون متمایل می شود. این اغلب منجر به درد، قرمزی و سایش در کفش می شود. بونیون می تواند شکل پای شما را تغییر دهد و پوشیدن کفش های معمولی را برای شما دشوار کند. در صورت عدم درمان علائم می تواند بدتر شود.

با یارطب همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید

با یارطب همیشه سلامتی باشید

بروز ترین خدمات ارتوپدی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دیگر خدمات مشاوره ای و تخصصی ارتوپدی همچون تعویض مفصل زانو و یا تعویض مفصل لگن می توانید با مشاورین اختصاصی یارطب تماس حاصل فرمایید

آشنایی با انحراف شست پا

انحراف شست پا، که اغلب به نام بونیون شناخته می شود، یک بیماری ارتوپدی رایج است که می تواند باعث درد، ناراحتی و کاهش تحرک در افراد مبتلا شود. این عارضه که از نظر پزشکی به عنوان هالوکس والگوس شناخته می شود، با انحراف انگشت شست پا به سمت انگشت دوم مشخص می شود که منجر به تشکیل یک برآمدگی استخوانی در قسمت داخلی پا می شود. در این مقاله ، علل، علائم و گزینه های درمانی مختلف برای انحراف و بونیون شست پا را بررسی خواهیم کرد.

علل ایجاد انحراف شست پا چیست؟

بونیون-یا-انحراف-شست-پا
ویدئو توضیح بونیون یا انحراف شست پا

علائم و نشانه های انحراف شست پا چیست؟

نحوه درمان انحراف شست پا

اقدامات درمانی محافظه کارانه می تواند به تسکین ناراحتی بونیون کمک کند، با این حال، اگر علائم بدتر شود و در برنامه روزانه شما اختلال ایجاد کند، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید. روش های جراحی زیادی برای درمان بونیون وجود دارد. پزشک شما روشی را انتخاب می کند که برای شرایط و شدت شما ایده آل است. جراحی ممکن است شامل بونیونکتومی باشد که در آن برآمدگی یا بخش بزرگ شده استخوان برداشته می‌شود. ممکن است شامل استئوتومی یا برش استخوان همراه با تنظیم مجدد باشد. همچنین ممکن است شامل آرترودز یا جوش خوردن مفصل شست پا باشد. این در صورتی انجام می شود که مفصل دچار آرتریت شدید شده باشد.